FITNESS TRÉNINK

Rubriky
  Kulturistika
  Trénink
  Zdravá výživa
  Sportovní výživa
  Zdravé recepty
  Jak zhubnout
  Ostatní
  Jak posilovat?
  Reklama, Ochrana osobních údajů

Nej články
  Cvičení doma
  Kalorické tabulky
  BMI kalkulačka
  Cviky na záda
  Cviky na břicho
  Bílkoviny v potravinách
  Jak přibrat na váze?

Doporučujeme
www.proteiny.com
Kulturistika, fitness

Cyklistické dřepy, Lyžařské dřepy

Ani se mi tomu nechce věřit, ale opravdu píšu již šestý díl článků, ve kterých popisuji nejrůznější druhy dřepů, tedy nejúčinnějších cviků na dolní polovinu těla. Samozřejmě, že nejkvalitnějšími budovateli svalové hmoty jsou klasické dřepy spolu s dřepy čelními, ale i další variace, které jsem vám už popsal, ale které vám ještě popíši jsou minimálně zajímavým zpestřením.

Dnes se spolu podíváme na dva druhy dřepů, které mají zajímavé názvy, ale tím, co je spojuje je to, že se u nich používají jen velmi malé nebo dokonce nulové váhy. Prvním takovým cvikem jsou cyklistické dřepy.

Cyklistické dřepy

Pro cyklistické dřepy si musíte obstarat podložku pod paty vysokou tak 5 cm. Nejlepší by asi byla větší pevná deska, ale v případě nouze použijte i širší kotouče. Postavte se patami na podložku v o něco užším postoji, než na jaký jste zvyklý z klasických dřepů. Vyvýšením pat dosáhnete toho, že ve větší míře zatížíte kvadriceps v oblasti nad koleny. Pokud tedy máte s touto částí svalu problémy, tak právě cyklistické dřepy mohou přispět k jeho zvládnutí. Minimálně v začátcích používejte velmi nízkou váhu, abyste se cvik naučili provádět správně.

Pokud byste si na podložku stoupli obráceně a měli byste tedy špičky výše než paty zatěžovali byste ve větší míře sedací svaly. V tomto případě jste ale do značné míry omezeni pružností vaší Achillovy šlachy a lýtek.

Lyžařské dřepy

Druhou popisovanou variantou dřepů jsou tzv. lyžařské dřepy. U této možnosti opět nebudete potřebovat téměř žádnou váhu. Provedení je následující: stoupněte si zády ke dveřím a opřete se o ně, rozkročte se na vzdálenost asi 40 cm a pomalu jděte do 1/3 dřepu, ve které vydržte asi 15 sekund (počítejte pomalu do 15), poté klesejte dál až do 2/3 dřepu a zde opět vydržte 15 vteřin a konečně jděte až dolů a opět vstaňte. Tímto způsobem udělejte celkem tak 5 - 6 opakování a uvidíte, že nohy se dají kvalitně procvičit i bez těžkých vah.


www.ikulturistika.cz - každý týden nové články o kulturistice a fitness.
© iKulturistika, lada@ikulturistika.cz
Autor článků nenese žádnou zodpovědnost za škody vzniklé tréninky, jídelníčky apod. uvedenými na těchto stránkách.