OSTATNÍ

Rubriky
  Kulturistika
  Trénink
  Zdravá výživa
  Sportovní výživa
  Zdravé recepty
  Jak zhubnout
  Ostatní
  Jak posilovat?
  Reklama, Ochrana osobních údajů

Nej články
  Cvičení doma
  Kalorické tabulky
  BMI kalkulačka
  Cviky na záda
  Cviky na břicho
  Bílkoviny v potravinách
  Jak přibrat na váze?

Doporučujeme
www.proteiny.com
Kulturistika, fitness

Když dva dělají totéž

Do posilovny k nám chodí dva bratři. Oba cvičí zhruba stejnou dobu, asi tři roky. Další podobnost mezi nimi je ta, že oba cvičí prakticky totožný trénink. Tím ale shoda mezi nimi končí - jeden je totiž už docela pěkně vypracovaný, naopak druhý se snad za ty roky nezlepšil vůbec. Čím to je?

Přesto, že to jsou bratři, každý z nich má jinou genetickou výbavu. Zatímco jeden je mezomorfního až endomorfního typu (to znamená, že má dobré předpoklady na nárůst hmoty, i když nejde pouze o "čisté" svaly bez tuku), ten druhý je ektomorf (těžko přibírající). Už kdyby si jen tohle uvědomili, bylo by jim zcela jasné, že nemohou cvičit stejným způsobem.

Ten první, který rostl, typ tréninku rozhodně měnit nemusel. Všimněte si, že úmyslně píšu "typ tréninku", protože určité změny musíte čas od času provést i u toho nejlepšího tréninkového splitu. Druhý z bratrů by se však měl nad sebou zamyslet a to radím i vám, kteří nejste v posilovně úspěšní, jak byste si představovali. Používejte mozek! Ačkoli si to většina veřejnosti nemyslí, posilování je sport pro chytré lidi. První z bratrů chytrý byl, nebo možná jen na poprvé trefil ten správný trénink pro sebe, každopádně byl dost chytrý, aby věděl, že když něco funguje, má u toho vydržet. Pokud jste neměli takové štěstí a napoprvé jste správně neodhadli vhodný trénink pro své tělo, nic se neděje. Nevymlouvejte se ale na genetiku, špatné počasí, sluneční skvrny... Použijte mozek a něco s tím udělejte.


www.ikulturistika.cz - každý týden nové články o kulturistice a fitness.
© iKulturistika, lada@ikulturistika.cz
Autor článků nenese žádnou zodpovědnost za škody vzniklé tréninky, jídelníčky apod. uvedenými na těchto stránkách.