FITNESS TRÉNINK

Rubriky
  Kulturistika
  Trénink
  Zdravá výživa
  Sportovní výživa
  Zdravé recepty
  Jak zhubnout
  Ostatní
  Jak posilovat?
  Reklama, Ochrana osobních údajů

Nej články
  Cvičení doma
  Kalorické tabulky
  BMI kalkulačka
  Cviky na záda
  Cviky na břicho
  Bílkoviny v potravinách
  Jak přibrat na váze?

Doporučujeme
www.proteiny.com
Kulturistika, fitness

Kulturistický trénink celého těla

Dotaz na trénink celého těla

uvazoval sem o zmene tak na 2-3 mesice ze bych procvicil kazdej den cele telo???ale nevim jak to rozdelit srie cviky atd a vubec jeli to ok napad??

Ahoj,
trénink celého těla je zajímavý z toho hlediska, že znamená pro tvoje svalstvo velkou změnu - místo toho, abys každý sval odcvičil jedou týdně, bude procvičený 3x. Samozřejmě nemůžeš setrvávat na stávajícím objemu tréninku, to by se nedalo zvládnout časově a už vůbec ne fyzicky, takže takže musíš počet sérií velmi výrazně omezit a to na 2-3 pracovní série na svalovou partii (sám osobně jsem zjistil, že mi stačí 2 série). Pokud ti chybí informace o tom, kolik máš dělat cviků, tak je to velmi jednodůché - jeden.

Možná si teď říkaš, že je to blbost - ano, sám jsem o tom taky dost pochyboval, ale dal jsem takovému tréninku šanci a s odstupem času musím říct, že to bylo velmi dobré rozhodnutí. Nesmíš zapomínat na to, že sval budeš cvičit 3x týdně místo jednou a taky na to, že, ač bych ti to určitě přál, tak pravděpodobně jako většina z nás nejsi žádný genetický supertalent... Dále není rozhodující pouze objem tréninku, ale také jeho intenzita - pokud budeš dělat 5minutové přestávnky mezi sériemi, tak se asi toužené odezvy nedočkáš.

Jak by tedy mohl vypadat takový trénink celého těla?

PONDĚLÍ
dřep, zakopávání, výpony na lýtka, čelní tlak v stoji na ramena, šikmý benč, přítahy T-osy, kliky na bradlech, bicepsový zdvih s jednoručkami v stoji

STŘEDA
mrtvý tah, shyby, benč, tlaky na ramena-jednoručky, uzký benč, bicepsový zdvih s velkou činkou, výpony na lýtka v sedě

PÁTEK (silovka)
benč 5x5 (5 sérií po 5ti opakováních se stejnou váhou), dřep 5x5, mrtvý tah 5x5

Místo pátku můžeš dát zase pondělní trénink, případně vymyslet nějaký další svůj. Jinak počty opakování nech na 6-10, u větších partií můžeš dát 8-12. Váhu nechávám v obou sériích stejnou - dělám to takhle:
Řeknu si, že dám 2 série po 10ti opakováních, ale dám jich třeba jen 10 a 6, příště 10 a 7 atd. až se dostanu na 10 a 10 a tenhle výkon musím ještě jednou v příštím tréninku opakovat, pak teprvé zvýším váhu.

U tréninku celého těla je samozřejmě velmi důležité rozcvičení, tak na něj nezapomínej.


www.ikulturistika.cz - každý týden nové články o kulturistice a fitness.
© iKulturistika, lada@ikulturistika.cz
Autor článků nenese žádnou zodpovědnost za škody vzniklé tréninky, jídelníčky apod. uvedenými na těchto stránkách.