OSTATNÍ

Rubriky
  Kulturistika
  Trénink
  Zdravá výživa
  Sportovní výživa
  Zdravé recepty
  Jak zhubnout
  Ostatní
  Jak posilovat?
  Reklama, Ochrana osobních údajů

Nej články
  Cvičení doma
  Kalorické tabulky
  BMI kalkulačka
  Cviky na záda
  Cviky na břicho
  Bílkoviny v potravinách
  Jak přibrat na váze?

Doporučujeme
www.proteiny.com
Kulturistika, fitness

Proč a jak cvičit nohy?

Nezapomínejte na trénink nohou

Když si přečtete jakýkoli článek pro začátečníky, vždy v něm najdete část, která zdůrazňuje, jak je důležité cvičit nohy, hlavně dřepy a tlaky nohama. A stejně spousta lidí nohy necvičí, ale proč??? Protože jsou líní a "hloupí" (samozřejmě sem nepatří ti, kteří je nemůžou cvičit kvůli nějakým zdravotním problémům).

Když přijdu v posilovně k dřepařskýmu stojanu, mám jistotu, že nebudu muset čekat, až někdo docvičí. Opravdu v posilovně, ve které teď cvičím, se mi nestalo, že bych musel čekat, když chci cvičit nohy. Dokonce jsem několikrát zažil, že když byly po týdnu zase na řadě nohy a já na začátku tréninku přišel k dřepařskýmu stojanu, našel jsem ho v úplně stejném stavu, v jakém jsem ho po posledním tréninku opouštěl. Že by to byla náhoda? Je to samozřejmě možné, ale pravdou zůstává, že hodně návštěvníků posiloven nohy necvičí a přitom by nohy měly být základ!

Nezbuďte jako ostatní, cvičte nohy

Nedávno jsem si vzpomněl na svůj první "pokus o dřep". Bylo to v době, kdy jsem cvičil asi rok. Docvičil jsem trénink a na dřepařským stojanu jsem uviděl činku, na které bylo asi 40 kg. V posilovně jsem byl skoro sám, tak jsem si řekl, že se strapním leda sám před sebou a zkusil jsem to. Vlezl jsem pod činku, zvedl ji ze stojanu...nohy se mi zamotaly a byl jsem rád, že jsem ji vrátil na místo. Řekl jsem si, "tohle není nic pro mě", ale když jsem o tom, při odchodu z posilovny a později doma, začal přemýšlet, došlo mi, že to je něco pro mě, a že já nechci být ten, komu budou říkat KUŘE pro jeho hubené nohy.

Tahle zkušenost mě probudila ze sna, protože jsem zjistil, že když nebudu mít silný nohy, tak je mi houby platný, že budu mít silný hrudník, nebo ruce. V životě bych s nima nic nezvedl, protože by tu váhu neunesly nohy.

Tehdy mi bylo docela líto, že mi to nedošlo dřív, dneska jsem rád, že jsem na to nepřišel později (nebo nikdy).;-)


www.ikulturistika.cz - každý týden nové články o kulturistice a fitness.
© iKulturistika, lada@ikulturistika.cz
Autor článků nenese žádnou zodpovědnost za škody vzniklé tréninky, jídelníčky apod. uvedenými na těchto stránkách.