SPORTOVNÍ VÝŽIVA

Rubriky
  Kulturistika
  Trénink
  Zdravá výživa
  Sportovní výživa
  Zdravé recepty
  Jak zhubnout
  Ostatní
  Jak posilovat?
  Reklama, Ochrana osobních údajů

Nej články
  Cvičení doma
  Kalorické tabulky
  BMI kalkulačka
  Cviky na záda
  Cviky na břicho
  Bílkoviny v potravinách
  Jak přibrat na váze?

Doporučujeme
www.proteiny.com
Kulturistika, fitness

Ořechy a zdraví - vlašské, lískové, kešu...

Ořechy a zdraví

Tvar ořechu v nás může evokovat podobnost s tvarem lidského mozku. V souladu s posledními vědeckými výzkumy můžeme potvrdit, že jíst ořechy je opravdu chytré!!! Kromě toho, že jako každá rostlinná strava jsou nositeli nezbytné vlákniny, jsou ořechy také zdrojem celé řady vitamínů, minerálů, kvalitních bílkovin a zdravých tuků.

Tyto tuky v potravě jsou nezbytné pro naše optimální zdraví. Pomáhají nám vyvážit produkci hormonů a rovnováhu v těle. Navíc jsou dobrými pomocníky při budování svalů a mají pozitivní funkci při procesu spalování tuků.

Ořechy a cholesterol

"Jelikož jsou ořechy rychlým zdrojem energie, která se neukládá na tuky, snižují ořechy a výrobky z nich hladinu cholesterolu. Blahodárně také působí na regeneraci po zátěži jako je posilování," potvrzuje Ludvík Pokorný, výživový poradce a trenér kulturistiky.

Konzumace ořechů

Konzumací ořechů všech druhů do těla také dostaneme nemalou dávku vitamínu E, který se jinak z přírodních zdrojů shání obtížně. Ořechy jsou navíc bohaté na vitamíny skupiny B, hořčík, měď a aminokyselinu arginin. Mají tak pozitivní vliv na náš kardiovaskulární systém, nervovou soustavu a působí preventivně proti zasažení infarktem a tvorbě křečí.

Ořechy pomáhají

"Ořechy jsou výborným pomocníkem pro aktivní lidi. Naštěstí místo toho, aby si lidé museli nosit plné kapsy ořechů, existují výrobky, které je obsahují a dodají do těla všechny tyto pozitivní látky. Já jsem si oblíbil novinku v podobě ořecho-medové tyčinky De Nuts od Nutrendu, která je bohatým přírodním zdrojem vitamínů a energie, " uzavírá zkušený výživový poradce a majitel několika pražských posiloven Ludvík Pokorný.

A co k této nové ořecho-medové tyčince říká sám výrobce?

"DeNuts je delikátní tyčinka vyrobená ze směsi vybraných ořechů a medu. Ořechy a med jsou bohatým přírodním zdrojem vitamínů a energie. Tyčinka je vhodná jako zdravá svačinka kdykoliv během dne, je bez konzervantů a bez trans-nenasycených mastných kyselin," uvádí Veronika Hrušková ze společnosti Nutrend.


www.ikulturistika.cz - každý týden nové články o kulturistice a fitness.
© iKulturistika, lada@ikulturistika.cz
Autor článků nenese žádnou zodpovědnost za škody vzniklé tréninky, jídelníčky apod. uvedenými na těchto stránkách.