SUPLEMENTY - DOPLŇKY SPORTOVNÍ VÝŽIVY

Rubriky
  Kulturistika
  Trénink
  Zdravá výživa
  Sportovní výživa
  Zdravé recepty
  Jak zhubnout
  Ostatní
  Jak posilovat?
  Reklama, Ochrana osobních údajů

Nej články
  Cvičení doma
  Kalorické tabulky
  BMI kalkulačka
  Cviky na záda
  Cviky na břicho
  Bílkoviny v potravinách
  Jak přibrat na váze?

Doporučujeme
www.proteiny.com
Kulturistika, fitness

Inosin

Co je to inosien?

Inosine začali jako první používat ruští sportovci někdy v osmdesátých letech. O několik let později se rozšířil do "celého světa" a zařadil se po bok jiných známých suplementů, které dnes známe.

Většina lidí, kteří inosine používají vám potvrdí, že pomáhá především při těžkých dýchacích cvicích. Jde především o dřepy a mrtvé tahy. Možná se vám už také někdy stalo, že jste sérii dřepů museli ukončit ne proto, že byste už neměli síly, ale proto, že jste to už nemohli udýchat. A právě v takovém případě vám může pomoci inosine. Inosine funguje tak, že zvyšuje schopnost červených krvinek vázat na sebe kyslík, to znamená, že červené krvinky "donesou" více kyslíku do míst, kde je potřeba. Dále také zkvalitňuje v krevních vlásečnicích, což jsou ty nejmenší žilky, uvolňování kyslíku do okolních tkání. V neposlední řadě také zlepšuje tvorbu ATP, což je zdroj energie při silovém tréninku. Z toho všeho vyplývá, že budete mít víc energie na náročný trénink, takže svaly dokážete kvalitněji procvičit a to znamená lepší přírůstky svalové hmoty.

Dávkování inosinu

Okolo dávkování inosinu je v literatuře poněkud zmatek. Některé zdroje udávají 10 mg inosinu na kilogram hmotnosti člověka, jiné ale například až 25 mg / kg hmotnosti. Co mohu v tuto chvíli doporučit je, abyste se řídili návodem od výrobce uvedeným na obalu (to byste měli dělat vždy). Potřebná dávka se obvykle použije 30-60 minut před tréninkem a její účinek přetrvá 2-4 hodiny.

Inosine se nedoporučuje používat u osob, které mají problémy s odbouráváním kyseliny močové (dna, pakostnice). Pokud ale žádným takovým onemocněním netrpíte a máte-li problémy s udýcháním těžkých cviků, určitě stojí zato inosin vyzkoušet.


www.ikulturistika.cz - každý týden nové články o kulturistice a fitness.
© iKulturistika, lada@ikulturistika.cz
Autor článků nenese žádnou zodpovědnost za škody vzniklé tréninky, jídelníčky apod. uvedenými na těchto stránkách.