FITNESS TRÉNINK

Rubriky
  Kulturistika
  Trénink
  Zdravá výživa
  Sportovní výživa
  Zdravé recepty
  Jak zhubnout
  Ostatní
  Jak posilovat?
  Reklama, Ochrana osobních údajů

Nej články
  Cvičení doma
  Kalorické tabulky
  BMI kalkulačka
  Cviky na záda
  Cviky na břicho
  Bílkoviny v potravinách
  Jak přibrat na váze?

Doporučujeme
www.proteiny.com
Kulturistika, fitness

Nohy - intenzivně

Chcete si zpestřit trénink nohou?

Pak jsou následující řádky určeny právě pro vás.

"Metoda", kterou zde budu popisovat, je velmi zajímavá i pro ty z vás, kteří mají problémy s koleny a bojí se dřepovat s vysokými váhami, protože vysoká váha je zde nahrazena vysokou intenzitou. A ta by měla být pro vaše kolena přece je přijatelnější. Takže, jak na to...

Je to velmi jednoduché, budete dělat čtyři série dřepů. Možná si teď řeknete, že čtyřmi sériemi dřepů začínáte každý trénink nohou. V tomto případě tu ale nepatrný rozdíl bude - mezi sériemi totiž budete mít jen minimální přestávku. Ta bude jen tak krátká, abyste si mohli na činku naložit další připravené kotouče. Proto je dobré, když u sebe budete mít někoho, kdo vám s nakládáním pomůže. Nejlepší asi bude, když si to vysvětlíme na konkrétním příkladu.

První co uděláte je, že se pořádně rozcvičíte a lehce protáhnete. Jakou zvolíte váhu je jen na vás, ale já doporučuji naložit si raději míň a když se vám to bude zdát málo, tak si můžete příště přidat. Řekněme, že zvládnete 10 pěkných dřepů s 90 kg. Pak si na první sérii naložte tak asi 50 kg. Ke stojanu si připravte další závaží na další série, v tomto případě dva pětikilové kotouče na každou stranu. S touto váhou odcvičte 10 opakování. To by mělo jít lehce. Odložte činku do stojanů a co nejrychleji na každou stranu přidejte 5 kg (je dobré, když vám s tím někdo pomůže, aby to netrvalo příliš dlouho). Na čince tedy máte 60 kg, s kterými opět odcvičíte 10 opakování. V tuto chvíli už možná ucítíte mírné pálení ve stehnech. To jste ale teprve v polovině. Stejně jako předtím přidejte dalších 10 kg a stejně jako předtím odcvičte s co nejmenší pauzou dalších 10 opakování. V tuto chvíli už byste měli cítit stehna určitě. Ale to ještě pořád není konec. Nyní už váhu nebudete přidávat, ale uberete kotouče, aby na čince bylo původních 50 kg. S nimi dejte tolik opakování, kolik jen bude možné. Takže pokud zvládnete 10, dejte 10, když zvládnete 12, dejte 12.

Takovýto trénink doplňte jak chcete (leg-press, předkopávání...), vyzkoušejte tak dva měsíce a uvidíte, že nebudete litovat.


www.ikulturistika.cz - každý týden nové články o kulturistice a fitness.
© iKulturistika, lada@ikulturistika.cz
Autor článků nenese žádnou zodpovědnost za škody vzniklé tréninky, jídelníčky apod. uvedenými na těchto stránkách.