FITNESS TRÉNINK

Rubriky
  Kulturistika
  Trénink
  Zdravá výživa
  Sportovní výživa
  Zdravé recepty
  Jak zhubnout
  Ostatní
  Jak posilovat?
  Reklama, Ochrana osobních údajů

Nej články
  Cvičení doma
  Kalorické tabulky
  BMI kalkulačka
  Cviky na záda
  Cviky na břicho
  Bílkoviny v potravinách
  Jak přibrat na váze?

Doporučujeme
www.proteiny.com
Kulturistika, fitness

Jak zničit bicepsy...

Jak zničit (nejen) bicepsy?

Metoda, kterou vám dnes popíšu, patří k tzv. "vyjížděcím" metodám, jako jsou třeba jednadvacítky, takže byste ji měli zařazovat pouze na konec tréninku, v době kdy chcete svoje svaly pořádně vyšťavit a dostat z nich poslední zbytky energie.

Způsob provedení vám popíšu na bicepsových zdvizích s velkou činkou, které se mi také zdají být ideálním cvikem pro tuto metodu, ale nic vám nebrání v tom, abyste ji vyzkoušeli i u jiných cviků a na jiných partiích.

Takže začneme... Naložte si na činku takovou váhu, s kterou s přehledem zvládnete alespoň tak 15 opakování. Stoupněte si tak, jak jste zvyklí u klasických bicepsových zdvihů, tj. nohy od sebe asi na šířku ramen, vzpřímeně... Však to znáte. Dejte jedno opakování, vraťte činku do výchozí pozice (ruce podél těla, ale ne úplně propnuté) a počkejte asi jednu vteřinu. Ihned pokračujte dvěma opakováními a po nich ve výchozí pozici počkejte dvě vteřiny, následují tři opakování a tři vteřiny odpočinku... Myslím, že princip je jasný. Strop, tedy počet opakování, ke kterému chcete dojít, si můžete určit sami, ale doporučuji tak šest. Pokud zvládnete deset opakování, což je vlastně deset sérií velmi rychle za sebou (i když s podstatně nižší váhou, než jste zvyklí), tak pravděpodobně poznáte, co je to bolest.

Pokud vám to ale ještě bude málo, můžete pokračovat dál, ale opačným směrem. Řekněme, že jste právě odcvičili šestou sérii (protože pokud jich zvládnete deset, tak by toto pokračování bylo moc). Vy ale činku neodložíte, naopak počkáte šest vteřin a dáte pět opakování, po nich počkáte pět sekund a dáte čtyři opakování... Tak budete pokračovat zase až k jednomu opakování.


www.ikulturistika.cz - každý týden nové články o kulturistice a fitness.
© iKulturistika, lada@ikulturistika.cz
Autor článků nenese žádnou zodpovědnost za škody vzniklé tréninky, jídelníčky apod. uvedenými na těchto stránkách.