OSTATNÍ

Rubriky
  Kulturistika
  Trénink
  Zdravá výživa
  Sportovní výživa
  Zdravé recepty
  Jak zhubnout
  Ostatní
  Jak posilovat?
  Reklama, Ochrana osobních údajů

Nej články
  Cvičení doma
  Kalorické tabulky
  BMI kalkulačka
  Cviky na záda
  Cviky na břicho
  Bílkoviny v potravinách
  Jak přibrat na váze?

Doporučujeme
www.proteiny.com
Kulturistika, fitness

Základy v posilovně

Kulturistika je v podstatě velmi jednoduchá, to jenom lidé si ji zbytečně komplikují...

Petr a Honza byli kamarádi žijící v jednom malém městečku ve středních Čechách. Oba byli od přírody pořádné vychrtliny a když se postavili na váhu, tak mohli být rádi, že ručička ukazovala něco kolem 60 kg. V 17 letech se rozhodli, že už je nebaví snášet narážky kamarádů na jejich postavy, a že je na čase změnit svoje šlachovité postavy na mistrný výtvor muskulatury. Výběr posilovny nebyl nikterak složitý, ve městě totiž byla pouze jediná. Každý, kdo tam chodil ji nenazval jinak než "Díra". A toto pojmenování bylo nanejvýš trefné... Byla to polorozpadlá budova, do které zatékalo a její vybavení bylo opravdu základní - 4 olympijské činky, pár nakládacích jednoruček, nějaké ty lavičky a stojany. Přesto byl jejich první příchod jako ze snu, vybavení je v tu chvíli vůbec nezajímalo. Jejich zraky udiveně sledovali tři namakané chlápky, kteří zvedali váhy, jež by Petrovo i Honzovo tělo rozdrtily jak plechovku od Coca-Coly. "Takhle bych chtěl jednou vypadat...", dokázal ze sebe vykoktat Honza.

Tak začaly jejich společné návštěvy Díry. Ty však bohužel neměly dlouhého trvání, protože už asi po měsíci tréninku se Honza musel odstěhovat. Pro oba kamarády to bylo těžké, ale slíbili si, že ani jeden z nich nepřestane trénovat, a že se určitě jednou v budoucnu zase sejdou.

A opravdu, uplynulo asi pět let a jejich kroky se opět střetly. Není pro nás důležité z jakého důvodu, nás spíše zajímá, jak splnili svůj slib ohledně posilování. A každému, kdo je vedle sebe viděl to muselo být jasné... Z Petra, který nikdy neopustil svoji oblíbenou Díru se stal chlap jak hora. Měl 95 kg vysekaných svalů tvrdých jako skála, z rukávů mu vyčnívaly ohromné pracky, které měly dobrých 46 cm v obvodu a jeho hrudník vypadal, jako by měl pod tričkem nacpané dva polštáře. Naopak Honza vedle něj vypadal jako střízlík, měl sice 75 kg, což bylo o 15 kilo víc než když se před lety rozcházeli, ale ten rozdíl byl prostě ohromující. Co se během těch pěti let stalo tak zásadního, že to znamenalo rozdíl 20 kg svalové hmoty?

Honza si po přestěhování našel novou posilovnu, která by se dala nazvat pravým opakem Díry. Byla to krásná nová budova plná moderních strojů, u kterých Honza v první chvíli ani nevěděl, jaký sval jimi má procvičovat. Po nějakém čase si odvykl cvičit s činkami a naopak si zvykl na pohodlí kladek a krásných naleštěných strojů. To Petr neměl, vzhledem k vybavení (nebo spíš nevybavení), moc na výběr. Jeho trénink tvořily především těžké cviky s velkou činkou, jako dřep, benč a mrtvý tah, který se obzvláště oblíbil, a také cviky s vlastní váhou, případně s přidaným závaží - shyby a kliky na bradlech. Při tréninku myslel jen na dvě věci. Na správnou techniku a na to, že musí zvednout víc než minule, ať to stojí, co to stojí. A výsledek? Ten byl každému jasný na první pohled.

Kulturistika je v podstatě velmi jednoduchá, to jenom lidé si ji zbytečně komplikují...


www.ikulturistika.cz - každý týden nové články o kulturistice a fitness.
© iKulturistika, lada@ikulturistika.cz
Autor článků nenese žádnou zodpovědnost za škody vzniklé tréninky, jídelníčky apod. uvedenými na těchto stránkách.