FITNESS TRÉNINK

Rubriky
  Kulturistika
  Trénink
  Zdravá výživa
  Sportovní výživa
  Zdravé recepty
  Jak zhubnout
  Ostatní
  Jak posilovat?
  Reklama, Ochrana osobních údajů

Nej články
  Cvičení doma
  Kalorické tabulky
  BMI kalkulačka
  Cviky na záda
  Cviky na břicho
  Bílkoviny v potravinách
  Jak přibrat na váze?

Doporučujeme
www.proteiny.com
Kulturistika, fitness

Dřepy bez propínání kolen, Dřepy se silným propínáním kolen, Dřepy v rozsahu 1 1/4 dráhy

Další varianty dřepů

Pokud jste ještě nečetli předcházející díly našeho "seriálu", tak vám to vřele doporučuji - Variace dřepů I., Variace dřepů II., Variace dřepů III. - a pokud už je máte přečtené, tak se můžeme směle vydat za dalším poznáním...

Následující varianty dřepů se od sebe liší především rozsahem pohybu, ale ne jenom velikostí rozsahu, ale také tím, v jaké části rozsahu je dřep vykonáván.

Dřepy bez propínání kolen

Začátek tohoto cviku je opět stejný, jako u klasických dřepů. Vezmete se činku na ramena, nohy na šířku ramen, špičky mírně do stran, prostě klasika. Provedení je potom následující: pohyb dolů vykonáváte opět jako u klasiky, když se ale vracíte do výchozí pozice, tak asi ve 3/4 dráhy pohyb zastavíte a v podstatě začínáte nový dřep, takže zase jdete dolů a při pohybu vzhůru pohyb opět zastavíte ve 3/4 rozsahu klasického dřepu. Tím, že nohy úplně nenarovnáte, tak jim nedáte ani na sekundu šanci, aby si odpočinuly, takže na konci každé takové série zažijete ve stehnech pekelné pálení.

Dřepy se silným propínáním kolen

Dalo by se říct (a z názvu to taky vyplývá), že tento cvik je pravým opakem toho předešlého a opravdu je tomu tak... Začátek je zase stejný, jako u každého dřepu, to už opakovat nebudu. Tento cvik je vlastně velmi podobný klasickému dřepu, ale jeden rozdíl tu přece jenom je. Po vykonání každého jednoho opakování totiž zastavíte pohyb a na 3 - 5 sekund ze všech sil zatnete kvadricepsy (stehenní svaly). To vám pomůže ze stehen dostat i ty poslední zbytky energie, proto bych tento způsob doporučoval cvičit spíše s lehčí činkou ke konci tréninku nohou, jako takovou "vyjížděcí" sérii.

Dřepy v rozsahu 1 1/4 dráhy

Se středně těžkou činkou na zádech jděte do dřepu, v dolní pozici pohyb obraťte, ale zvedněte se pouze asi o 1/4 normální dráhy a opět se vraťte do spodní pozice a teprve teď se už klasicky zvedněte do výchozí pozice (to je jedno opakování). Takovýchto opakování vám bude v jedné sérii stačit 8.

Příště budeme pokračovat dalšími možnostmi.


www.ikulturistika.cz - každý týden nové články o kulturistice a fitness.
© iKulturistika, lada@ikulturistika.cz
Autor článků nenese žádnou zodpovědnost za škody vzniklé tréninky, jídelníčky apod. uvedenými na těchto stránkách.