FITNESS TRÉNINK

Rubriky
  Kulturistika
  Trénink
  Zdravá výživa
  Sportovní výživa
  Zdravé recepty
  Jak zhubnout
  Ostatní
  Jak posilovat?
  Reklama, Ochrana osobních údajů

Nej články
  Cvičení doma
  Kalorické tabulky
  BMI kalkulačka
  Cviky na záda
  Cviky na břicho
  Bílkoviny v potravinách
  Jak přibrat na váze?

Doporučujeme
www.proteiny.com
Kulturistika, fitness

Dřepy s jednoručkami, Sissy dřepy

Dřepy

Už je to docela dlouho, co jsem vám slíbil, že budu pokračovat v popisu dalších možností, jak cvičit (zkvalitnit) dřepy. Dnes nastala ta pravá chvíle, aby se tak stalo... V prvním díle této série jsme si řekli něco o základních druzích dřepů, ve dvojce zase z hlediska počtu opakování, trojka byla ve znamení pyramidy a intenzivního tréninku a čtvrtý díl probíral různé možnosti rozsahu pohybu. A jaká bude pětka? Budou to dřepy využívané spíše ženami, ale určitě se nebudete mít za co stydět, pokud je budete taky cvičit. Podíváme se na dřepy s jednoručkami a na Sissy dřepy.

Dřepy s jednoručkami

Jak už jsem psal, tak dřepy s jednoručkami jsou považovány spíše za cvik pro ženy a dívky, ale věřte, že dřep, a to jakýkoli, je vhodný pro každého, kdo to myslí s posilováním vážně. Provedení cviku je v podstatě stejné jako u klasického dřepu, pouze s tím rozdílem, že volně podél těla držíte v rukou jednoruční činky. Asi nejzásadnější výhodou cvičení dřepů s jednoručkama je, že nepotřebujete žádný dřepařský stojan. Činky si snadno vezmete z držáku na jednoručky a stejně snadno je tam po odcvičení série vrátíte. Zásadní nevýhodu vidím u pokročilejších vyznavačů železa v nemožnosti používat vysoké váhy. Ono určitě není sranda cvičit dřepy a v každé ruce držet padesátikilovou jednoručku.

Sissy dřepy

Abych řekl pravdu, tak jsem ještě nikdy v životě neviděl někoho tento cvik provádět. A to i přesto, že u nás v posilovně máme pomůcku na zapření nohou, která je přesně dělaná pro Sissy dřepy. Tento cvik se dá provádět několika způsoby:

  1. Tím prvním je klasika - stoupnete si na vyšší podložku, jednou rukou se přidržujete např. stojanu na dřepy nebo nějakého stroje a druhou na hrudníku a břichu můžete (a ze začátku ani snad nemusíte, abyste se cvik pořádně naučili) držet kotouč činky jako další zátěž. Nyní se budete zaklánět a současně budete kolena a stehna tlačit dopředu. Do výchozí pozice se vracejte silou stehen (kvadricepsů).
  2. Druhá možnost je vhodná pro lidí, kteří se cvičí sami doma. V podstatě provedení je stejné, jako v předchozím případě, ale nebudete na sobě držet žádné závaží a nebudete se přidržovat stojanu, ale klik u dveří. Ano je to tak, otevřete si dveře, chytněte se jednou rukou za jednu kliku a druhou rukou za kliku na opačné straně (určitě jste pochopili, že musíte stát proti hraně otevřených dveří) a můžete cvik provádět úplně stejně jako v předchozím případě. (Tuhle variantu doporučuji provádět jen doma, protože v posilovně by na vás mohli lidi divně koukat :-)
  3. Třetí varianta je prováděna s pomocí cvičební pomůcky, o které jsem se už zmiňoval. Provedení je opět stejné, ale v tomto případě máte nohy pevně zajištěny, takže se nemusíte ničeho přidržovat a můžete se soustředit na zapojení svalů.


www.ikulturistika.cz - každý týden nové články o kulturistice a fitness.
© iKulturistika, lada@ikulturistika.cz
Autor článků nenese žádnou zodpovědnost za škody vzniklé tréninky, jídelníčky apod. uvedenými na těchto stránkách.